48V AC/DC Adapter Compatible with CS Model: CS-4801500 CS4801500 DC48V 1.5A 72W C.SA Electronics(DongGuan) Power Supply
★★★★★ 4.9 129 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.dfgnew.site
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Metasources New Global 48V AC / DC Adapter Compatible with CS Model: CS-4801500 CS4801500 48.0V 48VDC DC48V 1.5A 1500mA 72W C.SA Electronics(DongGuan)Co.,Ltd Power Supply Cord Cable PS Battery Charger Mains PSU Input 100-240
  • Compatible with CS Model: CS-4801500 CS4801500 48.0V 48VDC DC48V 1.5A 1500mA 72W C.SA Electronics(DongGuan)Co.,Ltd Power Supply Cord Cable PS Battery Charger Mains PSU. replaces lost or damaged power cords for these classic models
  • Includes 1 AC Adapter + 1 Power Cord; backed by 24-month exchange warranty for peace of mind
Brand Metasources
Color Black
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 9 Ounces
Manufacturer Metasources
Model Number CS-4801500 Power Supply
BuiltIn Media 1 AC Adapter + 1 AC Power Cord
Input Voltage 120 Volts (AC)
Connector Type Barrel Round Connector
Output Voltage 48 Volts (DC)
Mfr Part Number CS-4801500 Power Supply
Number of Items 1
Compatible Devices Compatible with CS Model: CS-4801500 CS4801500 DC48V 1.5A 72W C.SA Electronics(DongGuan) Power Supply
Additional Features Short Circuit Protection
Warranty Description 30 Days Refund, 24 Months Exchange
Compatible Phone Models Compatible with CS Model: CS-4801500 CS4801500 DC48V 1.5A 72W C.SA Electronics(DongGuan) Power Supply
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
129 ratings | 53 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (115)
4 stars
1% (1)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (13)